ico
Особистий кабінет
Меню
Найчастіші запитання
Як зменшити тепловтрати за допомогою вікон?
Як зменшити тепловтрати за допомогою вікон?

Підвищення комунальних тарифів призводить до того, що багато жителів нашої країни все частіше замислюються про способи економії на опаленні приміщення. Економити можна різними способами, але найбільш ефективним і «безболісним» є шлях скорочення втрат тепла в приміщенні - будинку чи квартирі.

Будь-який фахівець з упевненістю вам скаже, що основні джерела втрат тепла в приміщенні - це в першу чергу вікна, в меншій мірі - дах будівлі, стіни, підлога, вентиляційні канали і т.п.

На основі порад від фахівців компанії «Модерн-ХХІ» спробуємо сформулювати основні принципи зниження тепловтрат за допомогою вікон. «Модерн-ХХІ» - це визнаний лідер у сфері виготовлення теплозберігаючих вікон, виготовляючи віконні конструкції фахівці використовують виключно передові технології заощадження тепла. Саме тому до думки таких професіоналів варто прислухатися.

Не тільки для приватних будинків з індивідуальним опаленням питання зниження втрат тепла стоїть гостро, але й для квартир у багатоповерхівках. Так, якщо в одноповерховому будинку тепловтрати будуть практично рівномірно розподілятися між усіма джерелами - вікном, підлогою, дахом, то у багатоповерхових будівлях ситуація інша. Чим більша висота поверху, де знаходиться квартира і ширша площа скління, тим більше тепла буде витрачатися через вікна. Наприклад, за умови, що площа скління будівлі складає 16,7% в будинку площею 100 метрів квадратних, «віконні» втрати тепла складуть 22%.

Щоб розуміти які підходи використовувати для скорочення тепловтрат, слід зрозуміти, що ж таке тепловтрати. Якщо говорити простими словами, то в холодну пору виникає певний потік тепла, який виходить з приміщення назовні. Рух цього потоку і є втрата тепла.

Існують три шляхи поширення даних потоків:

  • Конвекція;
  • Теплопровідність;
  • Випромінювання.

Варто відзначити, що всі ці три види теплообміну беруть участь у передачі тепла через світло-прозорі конструкції. Розглянемо кожен з них окремо.ня назовні. Рух цього потоку і є втрата тепла. Існують три шляхи поширення даних потоків:

Конвекційна теплопередача

Принцип такої теплопередачі досить простий. Повітря, яке знаходиться всередині склопакета, постійно циркулює. Нагріваючись у теплій (внутрішній) стороні склопакета тепле повітря піднімається вгору. З іншого боку відбувається зворотний процес, холодна сторона (зовнішня) склопакета остуджує повітря і воно опускається. Даний рух повітряної маси призводить до втрати тепла.

Фахівці «Модерн-ХХІ» знайшли рішення цієї проблеми, заповнивши склопакет інертним газом, який буде більш важким і з меншою теплопровідністю. Для даних цілей використовуються такі гази, як аргон і криптон.

Теплопровідна теплопередача

Така теплопередача притаманна твердим матеріалам. Причиною втрати тепла таким шляхом є наявність «містка холоду». Під «містком холоду» мається на увазі дистанційна рамка з алюмінію, що знаходиться усередині склопакета. Професіонали з «Модерн-ХХІ» запропонували просте і ефективне рішення - використовувати «теплу» полімерну дистанцію Super Spacer. Випробування показали, що рівень температури на внутрішній стороні склопакета виріс, це значно знижує ймовірність появи конденсату. Таким чином, на рамі не виникає викликана вогкістю цвіль і грибок, які можуть бути небезпечними для дітей і дорослих, схильних до алергічних реакцій.

Крім того, для зниження втрат тепла і підвищення термічного опору металопластикової конструкції кваліфіковані фахівці пропонують використовувати профільні конструкції з теплоізолюючими вставками в повітряних камерах.

Якщо розглядати дерев'яні конструкції, то рекомендується використовувати брус більшого розміру, або спеціальний брус з термовставкою. Характеристики такого бруса відносно збереження тепла значно кращі, ніж у стандартного євробруса. Також брус з термовставкою не несе навантаження на фурнітуру. Як приклад можна привести таке порівняння: сосновий брус товщиною в 13,8 см буде мати такий же опір тепловіддачі, як і брус з термовставкою, але шириною 7,8 см.

Теплопередача випромінюванням 

Даний вид теплопередачі - це інфрачервоне випромінювання, що виходить від предметів з більш високою температурою. Найпотужнішим джерелом ІЧ-випромінювання є сонце. Всередині приміщення такими джерелами можуть бути обігрівачі та різноманітні предмети. Щоб «убезпечити» себе від проникнення в приміщення зайвого тепла в жарку пору року і запобігти відтоку тепла в холодну погоду, фахівці радять використовувати склопакети з енергозберігаючим склом.

Крім того, ефективними в даному плані є склопакети, в яких використовується мультифункціональне скло. Такі стекла здатні відображати не тільки довгохвильову, а й короткохвильову частину ІЧ-випромінювання.

Таким чином, склопакети з мультифункціональним і енергозберігаючим склом забезпечують зменшення тепловтрат в холодну пору року і зниження витрат на кондиціонування в літній період.

Якщо застосувати на практиці всі перераховані вище поради щодо зниження тепловтрат, то можна досягти дивовижних результатів.

Фахівці «Модерн-ХХІ» розробили спеціальну модель віконної конструкції, в якій змогли максимально об'єднати всі необхідні вимоги, що дозволяють знизити втрати тепла. Конструкції Modern Thermo Wood вироблені з євробруса з використанням термовставки. Із зовнішнього боку конструкції в склопакет вмонтовано мультифункціональне скло, а з боку приміщення енергозберігаюче. Склопакет з «теплою» полімерною дистанцією, де внутрішній простір заповнено інертним газом дозволив створити «супер тепле» вікно.

Ольга Вiкторова менеджер-консультант
Ольга Викторова