ico
Особистий кабінет
Меню
Найчастіші запитання
Дерево або металопластик? Хто кого.
Дерево або металопластик? Хто кого.

Коли перед нами стоїть вибір і ми поняття не маємо, як порівняти альтернативні варіанти, ми заходимо у глухий кут. Як порівняти дерев'яні та металопластикові вікна? На перший погляд може здатися, що металопластикові вироби дешевше, безпечніше і прослужать значно довше, але чи так це?

Щоб провести аналіз даного питання слід сформулювати критерії, за якими буде проводитися порівняння:

  • • Зовнішній вигляд виробу;
  • • Безпека і екологічність;
  • • Міцність;
  • • Стійкість до впливів зовнішнього середовища;
  • • Зручність в обслуговуванні.
  • • Вартість.

Зовнішній вигляд

Безумовно, варто зауважити, що натуральне дерево виглядає значно ефектніше, ніж пластик. Не багато хто знає, що не тільки дерев'яні, а й металопластикові конструкції можуть бути пофарбовані в абсолютно будь-який колір RAL-палітри. Більш того, можна забарвити вікна, як з внутрішньої, так і з зовнішньої сторони. Єдине, у чому металопластикові вікна поступаються дерев'яним, так це у різноманітті форм, саме дерево дозволяє створювати нестандартні форми вікон, у тому числі великогабаритні.

Екологічність виробу

Відносно екологічності, тут варто відзначити, що натуральний матеріал екологічніше та безпечніше, тому дерев'яні вікна в цьому плані лідирують. Але й металопластикові вікна їм не поступаються. Головне звертати увагу на наявність сертифікації товару. Якісний металопластик за своїми характеристиками ані трохи не поступається натуральному матеріалу. З іншого боку, якщо в якості декоративного просочення для дерева були використані отруйні розчинники, то ні про яку екологічність і безпеку дерев'яних вікон говорити не доводиться, тому так важливо перед покупкою звертати увагу на сертифікати якості. Авторитетні виробники вікон, такі, як компанія Модерн, застосовують виключно нешкідливі фарби на водній основі, які не виділяють шкідливих випарів і рекомендовані для фарбування дитячих іграшок.

Міцність

Якщо говорити про міцність, то можна сміливо стверджувати, що дерев'яні конструкції міцніші металопластикових. Стійкість до зовнішніх впливів металопластикового вікна трохи нижча, ніж дерев'яного. Обумовлено це тим, що основою металопластикової конструкції є армуючий профіль, укладений всередину ПВХ профілю. Недобросовісні виробники економлять на армуванні, плюс до всього ПВХ профілі мають велике термічне лінійне розширення. А от дерев'яні вікна не залежать від цих показників. Міцність кутового з'єднання металопластикового вікна залежить від якості спаю тонких стінок профілю. Кутові з'єднання дерев'яних вікон виконані за особливою технологією («шип-проушина») і мають велику площу склеювання. З цієї причини саме дерев'яні вікна використовуються для скління котеджів. Такий матеріал, як тришаровий брус, дозволяє сконструювати поворотно- відкидне вікно без імпостів розміром 3 м на 1,4 м з однією стулкою, або розсувну систему 3,5 м на 18 м, що неможливо для виробів з металопластику.

Стійкість до впливу зовнішнього середовища

За багато років у споживачів склалася така думка, що дерев'яні вікна недовговічні. Однак така точка зору - пережиток минулого. Сучасні дерев'яні вікна представляють собою складні багатошарові конструкції, що відповідають санітарним нормам і Держстандартам. Для виготовлення таких вікон використовують тришаровий євробрус з радіальним розпилом ламелей. За рахунок цього вироби мають більш високу міцність, розширену функціональність і більш довговічні. Плюс, теплоізоляційні властивості таких вікон на 15% вищі. Ті, хто бажає ще більше убезпечити свої вікна від зовнішніх впливів, можуть замовити обклад зовнішньої частини вікна алюмінієм, декорованим під дерево.

Обслуговування

Якщо говорити про обслуговування дерев'яних вікон, то вони, звичайно ж, як вироби з натурального матеріалу вимагають особливого догляду. Однак ніякої складності у цьому немає, достатньо придбати спеціальні засоби із серії «По догляду за дерев'яними вікнами» і навіть не доведеться звертатися до фахівців за допомогою. Більше того, варто зауважити, що для довговічної роботи металопластикових вікон також необхідний профілактичний догляд.

Вартість

І нарешті, найцікавіше - ціна. Більшість покупців наперед впевнені у тому, що дерев'яні вікна - дороге задоволення, але варто вивчити каталоги товарів для того, щоб знайти прийнятний для вас варіант. Наприклад, лінія вікон від компанії Модерн під назвою Forest Line у плані вартості цілком може конкурувати з металопластиковими аналогами. Відрізняються ці вікна від більш дорогих моделей з дерева тим, що при їх виробництві використовуються гумові, а не поліуретанові ущільнювачі і обмежено вибір лакофарбового покриття. Таким чином, вікна з серії Forest Line від Модерн розвіюють міф про високу вартість якісних дерев'яних вікон.

Ольга Вiкторова менеджер-консультант
Ольга Викторова