ico
Особистий кабінет
Меню
Найчастіші запитання
Як роблять дешеві вікна?
Як роблять дешеві вікна?

Рано чи пізно, практично кожна людина, починає замислюватися над питанням заміни вікон у своєму домі. Стикаючись з величезною кількістю пропозицій на віконному ринку, не поспішайте гнатися за дешевизною продукту. Будь-який дешевий товар має свої «підводні камені», така ж ситуація і з вікнами. Тому, якщо ви вирішили зайнятися склінням будинку, двічі подумайте, перш ніж купувати продукцію економ класу. Обов'язково вивчіть методи, які використовують недобросовісні виробники вікон для їх здешевлення!

Способи здешевлення вікон недобросовісними виробниками

Економія на пластику

У кожному металопластиковому вікні, найдорожча за вартістю частина - це пластик. Саме зі зменшенням кількості пластику у вікнах, вони стають більш дешевими. Як це відбувається на практиці:

1. У пластикових профілях використовують вставки з вторсировини.

2. Домішують вторсировину у сам пластик при виготовленні профілю.

3. Зменшують площу поперечного перерізу у профілі.

4. Зменшують товщину стінок у профілі.

Всі ці способи економного виробництва вікон не тільки законні, але навіть мають сертифікати відповідності, в яких не вказуються межі застосування даної економії. Але недобросовісні продавці цим не обмежуються. Дуже часто трапляється і так, що нормальний «повнорозмірний» профіль підміняють на «економ» вже в процесі виготовлення товару для покупця. Такі дії продавця вважаються незаконними, однак, найчастіше, вони залишаються безкарними, так як відрізнити «повнорозмірний» профіль від «економного» можна тільки шляхом його розрізання.

Економія на металі

У самій назві «металопластикових вікон», слово «метал» - не випадково. Металеве армування вставляється всередину пластикового профілю і кріпиться до нього. Саме воно забезпечує вікну стійкість до механічних та вітрових навантажень у процесі експлуатації. Товщина металу у профілі вікна розраховується за спеціальною методикою і не повинна бути менше 1,5 мм.

Що ж роблять непорядні виробники, щоб заощадити на металевому армуванні:

1. Виготовляють профіль, використовуючи для металевого армування «чорний» метал замість оцинкованого.

2. Зменшують площу поперечного перерізу металу.

3. Товщину металу знижують до 1,2-0,6мм.

4. Не використовують металеве армування при виготовленні профілю зовсім.

5. Економлять на кріпленні металу до профілю, прикручуючи шурупи тільки на кінцях.

Усі варіанти подібної економії є грубим порушенням технології, але щоб домогтися зниження собівартості продукції, аферисти готові на все.

Економія на склопакеті

Суть обману споживачів в економії на склопакеті полягає в тому, щоб продати бюджетний варіант за ціною елітного вікна. Тобто замовник платить за якість, якої в результаті не отримує і перевірити наявність або відсутність тих чи інших технічних характеристик практично неможливо.

При виготовленні економ-варіанту склопакета:

1. використовують неполіроване скло;

2. не здійснюють первинну герметизацію;

3. використовують низькоякісний герметик;

4. не встановлюють вологопоглинач;

5. вторинний герметик наноситься надтонким шаром;

6. замість енергозберігаючого скла монтують звичайне;

7. склопакет заповнюють не аргоном, а повітрям;

8. у склопакетах з трьох стекол не встановлюють внутрішнє (третє) скло.

Економія на фурнітурі

Дуже часто, при виборі вікон, фурнітурі не приділяють належної уваги, і це може стати згодом фатальною помилкою, оскільки саме петлі і механізми замикання в першу чергу впливають на функціональність в процесі експлуатації вікон.

Що ж роблять недобросовісні виробники?

Встановлюють фурнітуру:

1. яка не розрахована на вагу стулки;

2. з неукомплектованими наборами запорів (зачепів);

3. в якій силові елементи з пластику, а не з металу;

4. з використанням дешевих ущільнювачів, які практично неможливо відрізнити від дорогих, поки вони нові.

Враховуючи все вищесказане, перш ніж гнатися за дешевизною при покупці вікон, зважте всі «за» і «проти». Звичайно ж, кращим підтвердженням якості, є відгуки споживачів, які вже не перший рік експлуатують вікна від надійного виробника і рекомендують його вам. Купуючи дешеві вікна, пам'ятайте, що практично всі вони з «сюрпризами». Радість від низької ціни проходить швидко, а розчарування від поганої якості залишається.

Ольга Вiкторова менеджер-консультант
Ольга Викторова