ico
Особистий кабінет
Меню
Найчастіші запитання
Міфи віконного ринку, про які ви повинні знати, до покупки вікна
Міфи віконного ринку, про які ви повинні знати, до покупки вікна

На сьогоднішній день ринок металопластикових вікон переповнений різними пропозиціями. Однак питання щодо того, яким має бути вікно і які несподіванки можуть вас підстерігати у процесі вибору вікна, залишаються. Сьогодні поговоримо про основні міфи віконного ринку, адже іноді складається відчуття, що вони виникають у ході конкурентної боротьби з подачі самих виробників.

Перший міф: Де дешевше там і краще, всі виробники однакові

Важливо усвідомлювати, що виробники саме на це і розраховують. У прагненні знизити ціну, щоб залучити нових покупців, виробники знижують собівартість, адже ніхто не хоче втрачати прибуток. Собівартість можна знизити шляхом використання комплектуючих матеріалів низької якості. Саме тому деякі виробники не мають відповідних сертифікатів на продукцію, що підтверджують якість і нешкідливість, тому їхні товари не відповідають необхідним техвимогам. У різних виробників при однаковій комплектації якість кінцевого продукту може разюче відрізнятися. Таким чином, усвідомлюючи той факт, що від якості ваших вікон буде залежати ваше здоров'я і здоров'я вашої сім'ї, слід приділяти особливу увагу рівню якості виробів.

Другий міф: - Виробник вікна і профілю - одна особа

Найчастіше покупці плутаються, вважаючи, що виробник вікна є, в тому числі і виробником профілю. Це помилкова думка. Виробники профілів ніякого відношення до функціонування вікна не мають, якщо якість профілю на це не впливає. KBE, Salamander, WDS, Veka, REHAU - найбільші виробники профільної продукції, які не займаються виробництвом вікон, а випускають пластик для віконних рам. Виробники вікон, в свою чергу, повинні використовувати якісний профіль, але претензії у випадку низької якості пластику відносяться до виробників профілю. Якісна установка металу всередину профілю, фурнітури, склопакета, відповідність загальноприйнятим стандартам якості, ДСТУ та нормам - це все сфера відповідальності виробника вікна.

Більше того, у різних виробників можуть бути різні технічні вимоги до своєї продукції, тому за умови, що вони використовують однаковий профіль, якість вікон буде відрізнятися. На жаль, варто визнати, що навіть з першокласного профілю нерідко виготовляються неякісні вікна.

Третій міф. Товщина стінок профілю ні на що не впливає

Якщо ви чуєте подібне твердження від тих, хто пропонує вам свій товар, то варто задуматися про сумлінність їхньої роботи. Таке твердження абсолютно невірне. Кутове з'єднання профілю класу А з товщиною профілю в 3 мм здатне витримати навантаження на 24% більше, ніж з'єднання профілю класу B з товщиною профілю в 2,7 мм, і на 44% більше, ніж з'єднання профілю класу C з товщиною в 2,5 мм. Що стосується вітрових навантажень, то тут співвідношення профілів класів A, B і C виглядає наступним чином: опір вигину профілю А на 10% вище, ніж у класу В і на 30%, ніж у класу С.

Четвертий міф. Форма армуючого профілю не важлива

Поширюється цей міф в інтересах виробників, які для комплектації вікон використовують П-подібний армуючий профіль, адже він істотно поступається по міцності замкнутому профілю. Замкнута форма внутрішнього перерізу забезпечує жорсткість конструкції на 30% більше, ніж у П-подібних конструкцій. Крім того, замкнута конструкція надає додаткову міцність по всьому периметру профілю. Це важливий аспект при установці великогабаритних конструкцій або вікон з ламінованого профілю.

П'ятий міф. Тепла дистанція - гроші на вітер

Запотівання скла відбувається через випаровування вологи з повітря при досягненні на поверхні так званої «точки роси». Низька температура поверхні склопакета служить причиною конденсації повітря. Найчастіше це відбувається через наявність алюмінієвої дистанції між склом. «Тепла» дистанція, як альтернативний варіант, може мати теплопровідність у кілька сот разів меншу, ніж алюмінієва. Наприклад, теплопровідність «теплої» полімерної дистанції Super Spacer від Модерн ™ в 950 разів менше алюмінієвої. Інститутом віконних технологій в м. Розенхайм (Німеччина) на підставі лабораторних випробувань доведено, що застосування дистанційної рамки Super Spacer в склопакеті призводить до підвищення температури в крайовій зоні склопакета зсередини приміщення на 8⁰С (при температурі на вулиці -10⁰С). Таким чином, «тепла» дистанційна рамка склопакета запобігає появі конденсату, криги і, як наслідок, цвілі, яка може нашкодити вашому здоров'ю.

Шостий міф. «Німецький» профіль виготовляється у Німеччині

Часто можна зустріти виробників вікон, які намагається переконати вас у якості своєї продукції, прикриваючись авторитетом зарубіжних виробників. Їм здається, що фраза «німецький профіль» подіє на вас магічним чином. На жаль, недосвідчені покупці «клюють» і в результаті після експлуатації вікон, у кращому випадку перестають довіряти такому виробнику вікон, а в гіршому отримують не ту якість, на яку розраховували. Велика частина відомих торгових марок віконного профілю - це українське виробництво. Так, наприклад, Veka роблять в Київській області (с. Калинівка), Аluplast в Броварах, WDS - в Дніпропетровську, а КБЕ - у Запоріжжі.

Сьомий міф. Дерев'яні вікна ненадійні - дерево гниє від дощів, фарба тріскається на сонці

На сьогоднішній день дерев'яні вікна від авторитетних виробників представляють собою складні багатошарові екологічно чисті конструкції. Такі вироби мають покращені споживчі властивості і відповідають вимогам міжнародних стандартів і ДСТУ.

Сучасні виробники вікон використовують для своїх конструкцій тришаровий євробрус з радіальним розпилом ламелей. Вироби з євробрусу міцніші, довговічніші і функціональніші своїх дерев'яних аналогів. Крім того, їх теплоізоляційні властивості на 15% вище, ніж у дерев'яних вікон з цілісного масиву. Для захисту від впливу зовнішнього середовища зовнішню частину закривають обкладом з алюмінію, який може бути декорований під дерево.

Ольга Вiкторова менеджер-консультант
Ольга Викторова