ico
Особистий кабінет
Меню
Новини
«Slovenia/ART scanning» та «Photoarchive» Полный текст
«Slovenia/ART scanning» та «Photoarchive» Полный текст

«Slovenia / ART scanning» & «Photoarchive»

24/05/2018 – 03/06/2018

 Посольство Республіки Словенія в Україні та  Консульство Республіки Словенія в Харкові представляють у Львові виставкові проекти «Slovenia / ART scanning» та  «Photoarchive».

 Важлива місія цього проекту – поділитися радістю відкриття, першими враженнями, які отримали українські митці, подорожуючи Словенією, відкриваючи для себе архітектуру Любляни, середньовічний Піран та заворожуючі дива печери Постойна Яма, найкрасивішу у всій Словенії гору Триглав. Перші враження – завжди найцікавіші, завжди незабутні.

Якщо вам  пощастить  відкрити Словенію по-справжньому, вона зачарує вас своїми красотами і багатствами. Гірські хребти, що простягнулися на кілометри, засніжені схили і долини, прозора вода озер, казкові водоспади, блакитне море, жовтий пісок пляжів, величний багатовіковий ліс, підземні печерні царства… Вам неодмінно захочеться повернутися сюди знову і знову.

А словенці?... Вони серйозні і працьовиті, поважні і доброзичливі, і просто фанатичні акуратисти: вулиці такі свіжі й «умиті», немов їх побризкали парфумами, жовте листя у водостоках виглядає як декор, а будиночки потопають у квітниках. Місцева ввічливість: тут узвичаєно вітатися і прощатися із цілком незнайомими людьми в ліфті, на прогулянці в лісі і просто на вулицях.

І нам хотілось розповісти про Словенію не сухими словами - штампами туристичних довідників, а шляхом творчих асоціативних образів, з використанням новітніх медіа і живопису.

Словенія дуже дбайливо ставиться до своєї історії і пишається своїми красотами Старого Світу. Старовинні замки та середньовічні вулички невеликих міст зберегли чарівність готики і бароко цієї частини Європи. Словенія – країна, де збереження культурної спадщини, повага до традиції  і сучасне мистецтво сприймаються як невід’ємна частина життя. Саме таке особливе відношення словенців до мистецтва і культури допомогли їм зберегти свою національну ідентичність за часів відсутності національних політичних інституцій. Про стародавню архітектуру і дбайливе ставлення до неї – проект «Photoarchive». А сучасну, динамічну і водночас затишну і доброзичливу Словенію презентує проект «Slovenia / ART scanning».

«Проекти “Slovenia / ART scanning” та  «Photoarchive» – приклад поєднання зусиль арт – спільноти та дипломатичних інституції задля створення яскравої презентації країни поза її межами через сучасне мистецтво, задля формування міжкультурного діалогу і порозуміння.»

 

Посол Республіки Словенія в Україні

Наташа Прах

 «Маю надію, що ця творча ініціатива не залишить нікого байдужим, підтримуючи згуртованість людей позитивним підходом до мистецтва. І, можливо, стане моделлю міжкультурного діалогу. Адже Словенія покликана поділитись своїм культурним надбанням з Україною заради спільного європейського майбутнього.»

Почесний консул Республіки Словенія в Харкові

Анатолій Бондаренко

 

Інформаційна довідка:

 

  • Проекти «Slovenia / ART scanning» та  «Photoarchive» було презентовано в Харкові в Центрі сучасного мистецтва «ЄрміловЦентр» у вересні 2014 року.
  • З 27 вересня по 19 жовтня 2014 року – 5000 відвідувачів, екскурсії та зустрічі з митцями – учасниками проекту.
  • Роботу виставки висвітлювало понад 50 регіональних та всеукраїнських засобів ЗМІ.
  • З 18 по 30 листопада 2014 року проекти «Slovenia / ART scanning» та  «Photoarchive» приймали участь у форумі сучасного українського мистецтва «Art Kyiv contemporary 2014» і за версією журналу «Forbes» увійшли в п’ятірку найцікавіших проектів форуму.
  • В травні 2015 року проекти експонувались в Міністерстві зовнішніх справ України

 Учасники проекту: Роман Мінін, Олексій Яловега, Олег Винник – Штеп, Владислав Бондаренко

 Урочисте відкриття відбудеться:

 23 травня 2018 року о 17.00 годині за адресою: м. Львів, проспект Свободи,20, Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького

Ольга Вiкторова менеджер-консультант
Ольга Викторова